تبلیغات
nojum نجوم - احیای جو سیاره سرخ

طراحی سایت

قالب وبلاگ


nojum نجوم
فلک راسقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم
نوشته شده در تاریخ شنبه 13 اردیبهشت 1393 توسط fatemeh khoshnamiمنجمان کرسی فیزیک عمومی دانشگاه دولتی نوسیبیرسک سیبری در حال مطالعه مفصل زندگی سیاره سرخ هستند.

به عقیده آنها آتمسفر سیاره مریخ در صورت تصادم با یک سنگ بزرگ آسمانی احیا خواهد شد. آتمسفر اولین شرط حیات است. 

به گفته اخترشناسان نوسیبیرسک، ظاهر شدن آتمسفر در سیاره سرخ کاملا ممکن است. دانشمندان سیبری ماه اکتبر سال جاری را زمان احیای آتمسفر سیاره مریخ اعلام کردند.

ˈآلفی نسترِنکوˈ دانشمند آستروفیزیک از دانشگاه دولتی نوسیبیرسک گفت:در این زمان باید تصادم سیاره سرخ با سنگ آسمانی « اس – 2013 – آ 1» صورت گیرد. 

در این صورت گرد و غباری که در آسمان بلند می شود می تواند شبیه گازهای گلخانه ای عمل کند که باعث احیای آتمسفر مریخ خواهد شد.

به گفته آلفی نسترنکو،سیاره مریخ هشتم ماه آوریل بخوبی دیده می شد زیرا در آن روز به اصطلاح مقابله با خورشید دست زد.

در این زمان، مراکز خورشید، زمین و مریخ روی یک خط مستقیم قرار داشتند و سیاره سرخ در آسمان تاریک شب در نقطه مقابل خورشید دیده می شد.چنین رویارویی مریخ هر 2 سال و 50 روز اتفاق می افتد.

در چنین روزهایی زاویه دید سیاره به مراتب بیشتر است. نمی توان چنین امکانی را از دست داد. دیدن سیاره سرخ برای پروژه بزرگ مقیاس ˈمریخیˈ بسیار مهم است.

آلفی نسترنکو دراین باره گفت:می توان همه جای مریخ را تحت نظر قرار داد: قطب ها، محل قرار داشتن کانال ها، رودها، کوهها و بعد پویایی آنها با رویارویی قبلی را مقایسه کرد.

منجم نوسیبیرسک افزود:سیاره سرخ برای دانشمندان جالب است. بعضی از علایم گویای آن است که دیگر ایده « واردات» حیات از مریخ به زمین زیاده از حد غیر واقعی به نظر نمی رسد.


.: Weblog Themes By Pichak :.