تبلیغات
nojum نجوم - روز جهانی نجوم 93

طراحی سایت

قالب وبلاگ


nojum نجوم
فلک راسقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1 اردیبهشت 1393 توسط fatemeh khoshnami


ماهنامه نجوم پنج‌شنبه ۱۸ اردیبهشت از ساعت ۱۶ تا ۲۲ و جمعه ۱۹ اردیبهشت از ساعت ۱۰ تا ۲۲ برنامه‌های متنوعی به مناسبت روز جهانی نجوم با حضور همکاران و اعضای تحریریه‌ی نجوم در برج میلاد تهران برگزار می‌کند.

منجمان آماتور سراسر دنیا هر سال در هفته و روز نجوم گرد هم می‌آیند تا مردم را در لذت دیدن زیبایی‌های آسمان سهیم کنند. هر سال نزدیک‌ترین روز پایانی هفته از اواسط ماه آوریل تا اواسط ماه می (اواخر فروردین تا اواخر اردیبهشت)، که ماه در حالت تربیع اول باشد به عنوان روز جهانی نجوم انتخاب می‌شود. هفته‌ی جهانی نجوم نیز از دوشنبه تا یک‌شنبه زمانی است که ماه در حالت مناسب قرار داشته باشد. به همین مناسبت روز نجوم ۹۳ در ایران جمعه ۱۹ اردیبهشت انتخاب شده است. گروه‌های نجومی از سرتاسر کشور در این روز و در هفته‌ی نجوم برنامه‌های متنوعی برای برگزاری این روز دارند. 
ماهنامه نجوم نیز پنج‌شنبه ۱۸ اردیبهشت از ساعت ۱۶ تا ۲۲ و جمعه ۱۹ اردیبهشت از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ برنامه‌های متنوعی به مناسبت روز جهانی نجوم با حضور همکاران و اعضای تحریریه‌ی نجوم در برج میلاد تهران برگزار می‌کند.
برنامه‌هایی که برای این روز در نظر گرفته شده است شامل سخنرانی‌هایی با موضوعات مختلف نجومی، غرفه‌های آموزشی مختلف و نمایش اسلایدهایی از عکس‌های عکاسان برتر آسمان شب است.  در طول این برنامه هم ‌ابزارهایی برای رصد خورشید در روز و رصد ماه و برخی سیارات منظومه‌ی شمسی در شب، در محوطه برج قرار دارد.
برنامه‌های روز جهانی نجوم برای عموم شرکت‌کنندگان آزاد و رایگان است.
طبقه بندی: مقالات نجومی،
.: Weblog Themes By Pichak :.